• شماره پشتیبانی واتساپ : 09307241915
  • ایمیل : etoolzir@gmail.com

صفحه اصلی دوره ها ارتباط با ما حساب کاربری

آموزش پیاده سازی الگوریتم

الگوریتم ازدحام ذرات یکی از الگوریتم های فراابتکاری الهام گرفته شده از طبیعت می باشد که توسط آقای راسل ابرهارت و جیمز کندی در سال ۱۹۹۵ پیشنهاد شد. این الگوریتم دارای اساس بسیار ساده ای می باشد، اما در عین سادگی یکی از قدرتمندترین ها در حوزه ی خود می باشد. این الگوریتم برای رسیدن به جواب بهینه به تابع هدف نیاز دارد و این امر باعث شده که در بازه ی وسیعی از مسائل مورد استفاده قرار گیرد. در این آموزش ما با الگوریتم ازدحام ذرات از صفر تا صد آشنا خواهیم شد و آن را در متلب پیاده سازی خواهیم کرد. این الگوریتم زیر مجموعه الگوریتم های فرا ابتکاری می باشد که برای یافتن جواب بهینه تعدادی از ذرات را در فضای جستجوی مسئله می فرستد و هنگام یافتن جواب مورد نیاز الگوریتم به پایان می رسد. سرفصل هایی که در این دوره با آن ها آشنا خواهیم شد به قرار زیر هستند:

·  آشنایی کامل با الگوریتم ازدحام ذرات و ریاضیات آن

·  پیاده سازی کامل الگوریتم ازدحام ذرات در متلب

آشنایی با توابع Sphere و RosenBrock 

پیش نیاز: زبان برنامه نویسی متلب

papaha

7 دیدگاه دربارهٔ «آموزش پیاده سازی الگوریتم»

محمددرویشی گفت:

. این الگوریتم دارای اساس بسیار ساده ای می باشد، اما در عین سادگی یکی از قدرتمندترین ها در حوزه ی خود می باشد. این الگوریتم برای رسیدن به جواب بهینه به تابع هدف نیاز دارد و این امر باعث شده که در بازه ی وسیعی از مسائل مورد استفاده قرار گیرد

admin گفت:

ممنون

رامین گفت:

عالیه

امیر گفت:

زیباست

Lxydfa گفت:

buy generic levaquin levaquin price

Super online game https://razorsharkplay.com/ where you can make money, buy yourself a new phone or a car, close the mortgage on your house and in just two months, hurry up register and win.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0